Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva VV ONS MB 2010/03

18. 3. 2010

Zpráva ONSK 3/2010

Mladá Boleslav

-----------------------------

Aktivu vedoucích, který se konal 9.3. 2010 od 15:30 hod. na OV ČSTV v Mladé Boleslavi se nezúčastnily Kolomuty B,Plazy. Omluveni: Benátky, Kolomuty A a Brodce.

VV ONSK Ml. Boleslav bude pracovat v tomto složení: předseda,hospodář_Jaroslav Lauber a STK_Josef Ďurček.

Do soutěžního ročníku 2010 se přihlásilo 20 týmů. Soutěž nepřihlásilo SKP MB, SK Nová Telib a Bradlec „B“. Naopak se registrovalo Jizerní Vtelno „B“ a Ranč Dobrovice a Hrdlořezy –Důl „B“.

 

družstva rozdělena do 3. tříd:

 

I.třída

--------

Jičín-Mladějov A (1), Sokol Bradlec (8), SK Nohejbal Hlavenec A (7),TJ Plazy (3),

Hrdlořezy-Důl(6), NK Bakov A (2), Jizerní Vtelno A(5) a Kolomuty A (4)

hrací denčtvrtek, výjimka NK Bakov „A“ – doma ve středu a TJ Hrdlořezy Důl všechna utkání v úterý!!. |Venku dle termínové listiny.  Systém – každý s každým dvoukolově.

termíny: od 29.4. – 24.6. – letní přestávka -  od 26. 8. – 23.9. Pozor na výjimky!
               Začátky utkání v 16.30 hod, od září v 16.00 hod.                    

 Pořadí zápasů:    1. 1D – 1D,  2. 2D – 2D,  3. 1T – 1T, 4. Singl

                              5. 1D – 2D,  6. 2D – 1D,  7. 2T – 2T

Vítěz I. třídy má právo po splnění požadavků KNS startu v kvalifikaci o KS 2011 (2.10.2010) Poslední tým sestupuje do II. třídy.

II. třída

---------

TJ Sokol Semčice (2), Sokol Mnichovo Hradiště B(6), NK Benátky (3),NK Boseň(1),

TJ Sokol Libáň (4), Jičín-Mladějov B (5)

hrací denstředa, výjimka: TJ Sokol Mnichovo Hradiště „B“ a Jičín-Mladějov "B" - doma – úterý.          Systém – každý s každým dvoukolově. Po odehrání základní části se týmy od prvního do čtvrtého místa utkají o postup do I. třídy. Systém 1. – 4. a 2. -3., v dalším utkání se střetnou vítězové z prvních zápasů (finále) a poražení (o 3. místo). Hraje se pouze jedno utkání a výhodu domácího prostředí bude mít tým, který skončil v základní části na lepší pozici než soupeř. Týmy na pátém a šestém místě se utkají o 5. místo. Týmy se utkají dvoukolově (doma/venku). První utkání bude na hřišti týmu, který skončil v základní části na 6. místě. Skončí-li utkání 1:1, rozhoduje nejprve počet vyhraných setů v součtu z obou utkání, bude-li i tento počet stejný, spočítají se míče z obou utkání.

termíny: od 28.4. – 30.6. – letní přestávka - od 8.9. až 15.9. Začátky utkání v 16.30 hod, od září v 16.00 hod. Pozor na výjimky!Pořadí zápasů:   1. 1D – 1D,  2. 2D – 2D,  3. 1T – 1T, 4. Singl

                             5. 1D – 2D,  6. 2D – 1D,  7. 2T – 2T

Vítěz II. třídy postupuje do I. třídy. Poslední tým sestupuje do III. třídy.

 

III. třída

-----------

TJ Sokol Brodce (5), Helada Kolomuty B (6), Ranč Dobrovice (1), Jizerní Vtelno B(2), SK Nohejbal Hlavenec B (4), TJ Hrdlořezy-Důl B(3)

hrací den úterý


termíny: od 27.4. – 29.6. - letní přestávka – od 8.9. až 15.9 Začátky utkání v 16.30 hod, od září v 16.00 hod.   

                   

 Pořadí zápasů:   1. 1D – 1D,  2. 2D – 2D,  3. 1T – 1T,

                              4 1D – 2D,  5. 2D – 1D,  6. 2T – 2T

Systém – každý s každým dvoukolově. Po odehrání základní části se týmy od prvního do čtvrtého místa utkají o postup do II. třídy. Systém 1. – 4. a 2. -3., v dalším utkání se střetnou vítězové z prvních zápasů (finále) a poražení (o 3. místo). Hraje se pouze jedno utkání a výhodu domácího prostředí bude mít tým, který skončil v základní části na lepší pozici než soupeř. Týmy na pátém a šestém místě se utkají o 5. místo. Týmy se utkají dvoukolově (doma/venku). První utkání bude na hřišti týmu, který skončil v základní části na 6. místě. Skončí-li utkání 1:1, rozhoduje nejprve počet vyhraných setů v součtu z obou utkání, bude-li i tento počet stejný, spočítají se míče z obou utkání.

 

Ve III. třídě se ruší 4. zápas SINGL. Hraje se tedy pouze na 6 zápasů a utkání může skončit remízou. V tabulce při stejném počtu bodů nejprve rozhoduje vzájemný zápas, případně sety, míče. Vítěz III. třídy postupuje do II. třídy.

přihlášky:

-------------

chybí od Helady Kolomuty B – vedoucí na SC v SRN, dodá dodatečně

 

soupisky:

-------------

Chybí od oddílů: Ranč Dobrovice – (nový oddíl – dělají se průkazky)

                           Hrdlořezy-Důl B – přihlásily se dne 18.3.

                           Helada Kolomuty B

                           Brodce – dodaly s rodnými čísly, musí předělat                          

 

 

pokuty za rok 2009: Hrdlořezy – Kč 350,-  - placeno

                                Bradlec – Kč 200,-

                                Boseň – Kč 50,-  - placeno 

 

přestupy: Jiří Keller z Mn. Hradiště na Bradlec – nezaplaceno Kč 200,-

                Petr Dlouhý z Mn. Hradiště na Bradlec – nezaplaceno Kč 200,-

 

hostování:   Václav Král                 Plazy              Kolomuty - OK

                     Tomáš Landsinger    Plazy              Kolomuty - OK

                     Martin Šnýdr               Plazy              Kolomuty - OK

                     Lukáš Kučera             Semčice        Kolomuty – zatím není OK

                     Radek Knížek             Bradlec          Hrdlořezy  – zatím není OK

                     Tomáš Veselý             Bradlec          Hrdlořezy – zatím není OK

                     Oldřich Splídek           Bradlec          Hrdlořezy – zatím není OK

                     Jiří Jezdinský              Bradlec          Hrdlořezy – zatím není OK

                     Jaroslav Koehler        Bradlec          Hrdlořezy – zatím není OK

 

Je potřeba pro všechny nově příchozí/ přestupující hráče nechat vyhotovit nové registrace! Bez platné registrace není možné nastoupit do utkání! V případě porušení pravidel se kontumuje zápas, ve kterém neoprávněně hráč nastoupil. Registrace včetně veškerých poplatků má na starosti Jaroslav Lauber (tel. 602 680909) email: lauberjaroslav@seznam.cz.

 

 

startovné: zatím nemají placeno Hrdlořezy-DůlB, Helada Kolomuty B,

                                                    Sokol Bradlec

 

finance: přijmy za rok 2009 – Kč 8090.-

               výdaje za rok 2009 – Kč 8396,-                                                           

               stav k 31.12. 2009 – Kč 18 152,30

               plán přijmu na rok 2010 – Kč 7 000,-

                                                         Kč 2750,- - dotace od ČNS za rok 2009  

               Plán výdajů na rok 2010 – Kč 9 000,-

 

Registrace oddílů u ČNS: Plazy B, Mnichovo Hradiště B,  Sokol Semčice, Jizerní Vtelno A, B.

 

Zápisy zasílat buď emailem na josdur@seznam.cz nebo poštou na adresu Ďurček Josef, Klášter 304, Klášter Hradiště nad Jizerou 294 15. Zápis z odehraného utkání odeslat hned druhý den, nejpozději však do 48 hodin!

Důkladně vyplňujte zápisy o utkání. Na webu bude vzor jak má být zápis vyplněn.

Pokud zápisy nebudou vyplňovány dle vzoru, bez milosti bude oddíl potrestán

pokutou Kč 50,- za špatně vyplněný zápis.

Nezapomínat do zápisu uvádět u fluktujících hráčů do příslušné kolonky zkratku F a u hostujících hráčů H. Fluktovat jde pouze z nižší soutěže do vyšší, nikoliv naopak a v rámci jednoho oddílu! Fluktující hráči musejí být napsáni i na soupisce týmu do kterého fluktují, a v soupisce označeni písmenem F. Fluktující hráč smí odehrát pouze polovinu utkáních. (tzn. I. třída 7 utkáních, II.třída 5 utkáních) Je-li fluktující hráč uveden v zápise o utkání a do tohoto utkání nezasáhne, bere se i tento zápis jako start! Porušení pravidel vede ke kontumaci zápasu/ů, ve kterých došlo k pochybení.

STK nedovoluje oddílům I. třídy, které mají B týmy odkládat svá utkání. Jediná vyjímka je nezpůsobilý terén. Zápasy musí být odehrány dle termínové listiny, popřípadě předehrány. Ostatním oddílům změna povolena jen ze zdravotních důvodů, směnnost lidí (40% a více ze soupisky). Každá změna bude odeslána e_mailem na STK (josdur@seznam.cz) s kopií na předsedu VV ONSK.(lauberjaroslav@seznam.cz)

 

 

 Zápasy, které budou odloženy STK nařizuje, aby byly odehrány nejpozději do 14-ti dnů od původního termínu!  Jestli se tak nestane STK potrestá oddíl, který požádal o přeložení pokutou za nesehrání zápasu a odebráním jednoho bodu.

STK upozorňuje na kolizi zápasu I. třídy Jizerní Vtelno A – TJ Hrdlořezy –Důl. Toto utkání se mělo odehrát na žádost Hrdlořez v úterý 11.5., ale z důvodu kolize s utkáním III. třídy Jizerní Vtelno B – Kolomuty B  to nebude možné. Jestli se oddíly předem nedomluví na náhradním termínu, který by měl být nejpozději do 14-ti dnů od původního termínu, STK nařizuje sehrát toto utkání ve čtvrtek 13.5. jak je uvedeno v rozpise I. třídy!

Hraje se za stejných pravidel a podmínek jako tomu bylo v roce 2009. (doteky + dopady, singl_podání, počítání sudá lichá, pořadí zápasů, střídání ve druhé trojici atd.) Změna je pouze ve III. třídě, kde se ruší zápas SINGL.

Nemáte-li možnost zápis naskenovat a odeslat emailem, požádejte o to soupeře. V tom případě si po utkání zkontrolujte, zda je zápis řádně vyplněn a podepsán!!

Na webu ONS MB  www.onsmb.estranky.cz  je možné si stáhnout formuláře jako jsou zápisy z utkání pro všechny soutěže. Pozor_III. třída má jiný zápis!! Zároveň je možné stáhnout soupisku družstva, přihlášku družstva a ohlášení hostování. Všechny formuláře naleznete v sekci_Ke stažení. Rovněž je zde umístěn ADRESÁŘ, kde naleznete všechny důležité kontakty.

 

 

VV musel hned na úvod řešit dvě závažné věci a sice: setrvání Kolomut A v I. třídě a odstoupení Bakova B ze III. třídy naopak se dodatečně přihlásilo družstvo Hrdlořez B.

Pan Svárovský z Kolomut argumentoval dohodou z aktivu který se konal na podzim  loňského roku, kde dostal ústní dohodu ohledně setrvání Kolomut v I. třídě. Vše bylo v ten den projednáno a nikdo nic nenamítal. Tento argument byl podpořen souhlasem většiny oddílů. Letos se nemohl ze zdravotních důvodů dostavit na aktiv, ale s I. třídou počítal a získal na hostování řadu hráčů v domnění, že budou startovat v I. třídě. Nový VV, který začíná pracovat první sezónu si není vědom žádné dohody a byl jednomyslně proti startu Kolomut v I. třídě. Po vyjádření všech oddílů, kde byli většinou kladné odpovědi se VV rozhodl své stanovisko změnit, takže nechá tým  Kolomut  A  hrát v I. třídě. Tato „vyjímka“ je ojedinělá a opírá se o podporu oddílů. Nic takového již pro příští ročníky nebude možné!!  Měnit rozložení mužstev v soutěžích bude možné pouze na aktivu! To otevírá další debatu ohledně postupů vítězů do vyšších tříd, kde by to mělo být pravidlem , ale není.

Další informace přišla hned záhy a sice, Bakov B do III. třídy nenastoupí. Toto místo zaujal tým TJ Hrdlořezy-Důl B. Aby se vyrovnal počet oddílů v jednotlivých třídách VV přeřadil oddíl Jičín-Mladějov B do II. třídy OP.

Sportovní kalendář zašleme až po obdržení  rozpisu z kraje. Adresář zašleme po obdržení kontaktů od TJ Hrdlořezy-Důl B.

 

Za ONSK zpracoval: Lauber Jaroslav

                                  Ďurček Josef